Jak zabezpečit garáž proti řádění zlodějů i přírodních živlůGaráž je magnet pro zloděje. Kromě zaparkovaného vozu nebo motorky je pro pachatele lákavé i elektrické dílenské nářadí, pneumatiky, náhradní díly, jízdní kola a zahradní technika. Přes možnost značné škody motoristé zabezpečení garáží podceňují. Vedle mechanické a elektronické ochrany zapomínají i na odpovídající připojištění nejen před zloději, ale také před následky řádění živlů.

Magnetická a pohybová čidla 

Protože prakticky neexistují bezpečnostní garážová vrata, je nezbytné chránit garáž také elektronicky. Doporučuje se instalovat magnetická čidla na vratech, pohybové čidlo v prostoru garáže a to vše napojit na domovní alarm. Ideální je i kamerový dohled.

 

Zabezpečení garáže napojené na dům

Pokud je garáž spojena s domem, je třeba pamatovat i na certifikované bezpečnostní a protipožární dveře mezi ní a domem. Pro mnoho zlodějů je totiž jinak garáž velmi snadno překonatelným vstupem i do obydlí, kde pak působí další materiální škody. Nehledě na to, že majitelům vezmou pocit soukromí, který nelze vyčíslit penězi.

 

Připojištění garáže 

Kromě mechanického a elektronického zabezpečení doporučují odborníci také pojištění nemovitosti, v jehož rámci si lze garáž připojistit. Majitel tak bude chráněn nejen před zloději, ale i před rizikem požáru, následky vichřice, pádu stromů nebo třeba tíhy sněhu, která by poškodila střechu garáže. Garáž je možné připojistit jako samostatný objekt, dá se však připojistit i příslušenství jako dveře, okna nebo nářadí.

 

Autor: (vam)

Zdroj: Aspen