Zajímavé realizace v moravské metropoliDOSTING, spol. s r.o., s novým rokem dokončila velmi zajímavé zakázky přímo v jihomoravské metropoli, a tak jsme požádali Ing. Libora Hrona, vedoucího obchodního oddělení této společnosti, o jejich přiblížení našim čtenářům:

„Jednou ze zajímavých realizací, na kterých jsme v Brně spolupracovali, je Centrum vzdělávání, výzkumu a inovací pro ICT – CERIT, vytvořené Fakultou informatiky a Ústavem výpočetní techniky Masarykovy univerzity. Zajímavostí je zde povrchová úprava, která je tvořena barvou zlatý elox. Tato barva vypadá velice zajímavě v kombinaci s černou barvou, která je na provětrávaném zděném plášti z lícových cihel. Na stejnou stavbu jsme také dodávali přes 300 skleněných výplní okenních otvorů. Všechna okna jsou osazena trojskly, v jejichž zadní dutině, blíž k interiéru, jsou meziskelní žaluzie s motorem, které se ovládají buď tlačítkem na stěně, dálkovým ovladačem, nebo centrálním systémem. Budova umí reagovat na sluneční světlo, kdy v případě osvícení jedné strany sepne čidlo a žaluzie sjedou dolů. Další specialitou je vstupní turniket. Architekt měl požadavek na zachování tenké linie celé vstupní stěny, proto byl zvolen pohon v podlaze. Kromě toho jsme se podíleli také na dodávkách a realizacích hliníkových výplní otvorů.

 

Mezi dokončené projekty DOSTING, spol. s r.o., patří i parkovací dům na ulici Kopečná v Brně. Jde o kombinaci hliníkového fasádního systému Reynaers s plnými polykarbonátovými deskami se speciálním strukturovaným povrchem Raindrop a hliníkových kompozitních desek v bílém provedení. Pro zvýšení neprůzvučnosti byly použity alubondové desky o tloušťce 6 mm (běžně se používají desky o tloušťce 4 mm).

Také bych se rád zmínil o Komplexním centru AdMaS (Advanced Materials, Structures and Technologies) v Brně – Králově Poli. Je navrženo jako komplexní výzkumná instituce v oblasti stavebnictví; budou se tam vyvíjet materiály pro 3. tisíciletí a integrovat poznatky z jednotlivých dílčích oborů výzkumu materiálového, technologického a konstrukčního. My jsme se zde podíleli na dodávkách a realizacích všech hliníkových výplní otvorů.

Naše společnost DOSTING se v poslední době podílela také na realizaci Rezidenčního bytového domu v ulici Sochorova v Brně-Žabovřeskách. Tam jsme použili kombinaci provětrávané fasády a obložení lodžií, kde si architekt vybral tři zajímavé barvy – bílou, žlutou a dekor dřeva.“

 

Autor: Jiřina Drahná

www.dosting.cz