Očekáváte blížící se termín stěhování, který připadá na zimní období? Stěhování v zimě je vždy náročnější, než na jaře či na podzim, a to z několika důvodů.
Je brzy tma – nenechte se zaskočit nedostatkem denního světla, toto vás může nepříjemně překvapit například tehdy, stěhujete-li se do domu či bytu bez svítidel a není tu ani jedna funkční žárovka či zářivka. V prosinci zapadá Slunce již kolem šestnácté hodiny a vy pak budete mít problém s instalací alespoň jednoho svítidla, abyste mohli v poklidu vybalovat věci z krabic a zabydlovat se. Ideální je začít se stěhováním brzy ráno ještě za tmy a dokončit jej na novém působišti krátce po poledni, abyste měli na vybalování věcí a případnou instalaci svítidel dostatek času.
Sněhová kalamita – mírná zima s vyššími teplotami je pro stěhování v Praze ideální. Není-li ve městě příliš mnoho sněhu, je to podobné, jako na podzim a stěhování je pak spíše standardním úkonem. Ovšem napadne-li zrovna více sněhu, můžete se dostat do problému s parkováním vozidel, s odklízením sněhu a pohybem osob i vozidel na silnicích a chodnících. Je vhodné s tím počítat a přizpůsobit tomu také potřebný čas na stěhování – raději si vyhrazujte delší časový interval, než jaký bývá v jiném ročním období.
Nebezpečná námraza – mějte nachystaný posypový materiál, nejlépe křemičitý jemný písek. Je to lepší, než posypová sůl, která vytváří na povrchu chodníku a silnice mazlavou kluzkou břečku.
Vhodně se oblékejte – pokud budete fyzicky více aktivní, pamatujte na to, abyste nebyli navlečení jako Jaroslav Marvan ve filmu Anděl na horách, kdy se s Josefem Kemrem odhodlal sáňkovat. Postupně odkládal jednu vrstvu oblečení za druhou. Oblékejte se v interiéru raději střízlivěji a více nalehko, abyste nebyli příliš upocení a venku pak se studenou vrstvou potu na pokožce neprochladli.