Kocovina bývá nepříjemným následkem noci, kdy popíjíme spoustu alkoholu a dobře se bavíme. Ráno, když ležíme v posteli a máme pocit, že umíráme, si obvykle řekneme, že jsme pili naposledy v životě. Abychom to další týden hned zopakovali. Ať je to tak nebo tak, kocovina rozhodně není ničím příjemným. Je způsobena únavou, dehydratací, poklesem cukru v krvi, narušením spánku a podrážděním žaludku. To všechno alkohol způsobuje. Má nejrůznější projevy. Většinou se objeví ráno po propité noci. Objevuje se bolest hlavy, nevolnost, podrážděnost, nevolnost, zvracení, průjem, sucho v ústech, nadměrná žízeň a spousta dalších nepříjemných příznaků.
Jak se z kocoviny co nejdříve dostat? Jaká je taková ta nejrychlejší první pomoc?
Hydratovat, hydratovat
Alkohol má silné dehydratační účinky. Proto pro vás bude největší úlevou voda. Nejlépe taková, co obsahuje navíc minerály. Dejte si třeba vodu s citrónem a špetkou soli nebo iontový nápoj. Vhodná je i kokosová voda, která obsahuje přírodní elektrolyty.
Jídlo
Váš žaludek bude protestovat, ale věřte, že když si dáte něco malého k jídlu, pomůže vám to. Postupně získáte větší a větší chuť k jídlu. Potraviny, které se v takovém případě doporučují, jsou banány, suchý toust s medem, vařená rýže, suchary nebo i vajíčka. Raději ale vynechte tučné a kořeněné jídlo.
Kratom
Slyšeli jste už o kratomu? Kratom vás dokáže povzbudit, dodat vám energii, dobrou náladu a dle některých názorů funguje skvěle i kratom na kocovinu! Tyto tvrzení sice nejsou vědecky ověřené, ale kratom má na každého trochu jiné účinky, takže může pomoci s kocovinou třeba právě vám.
Léky
A když není zbytí a potřebujete se rychle postavit na nohy, mohou vám výrazně ulevit volně prodejné léky. Vynechte ibuprofen, který vám může dráždit žaludek. Zvolte raději Paralen nebo Aspirin. Na problémy se žaludkem vám může pomoci třeba Rennie nebo Smecta.